Звіт директора школи Горготи О.Б. за 2020-2021 навчальний рік

  • 24.06.2021

Звіт директора ВСШ «Сузір’я»
Горготи Олесі Богданівни
за 2020/2021 навчальний рік
м. Вишгород, 28.05.2021р.


На посаді директора школи працюю другий рік. Маю честь керувати творчим, працездатним колективом – надійними, досвідченими, сумлінними працівниками. З метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, мною був проведений аналіз роботи за 2020-2021 навчальний рік.

Протягом року у своїй діяльності керівника закладу освіти керувалася основними нормативно-правовими документами: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної», Статутом школи, посадовою інструкцією та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

У питанні організації освітнього процесу у 2020-2021 навчальному році, зокрема, щодо навчання за змішаною системою, або з використанням дистанційних технологій також керувалася: рішеннями Педагогічної ради закладу освіти, Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за №941/35224, постановою Кабінету Міністрів України, від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 05 лютого 2021 року №83, від 17 лютого 2021 року №104), листами Міністерства освіти і науки України від 19.02.2021р. №1/9-85 та від 22.02.2021р. №1/9-90 щодо запровадження нових обмежувальних протиепідемічних заходів для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та організації освітнього процесу у разі погіршення епідеміологічної ситуації у закладах освіти, наказом Соціально-гуманітарного управління Вишгородської міської ради від 24.03.2021р. №51-у «Про посилення обмежувальних заходів із запобігання поширеної гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020р. №50, рекомендаціями МОН України в листі від 28.08.2020р. №1/9-490 «Щодо створення безпечних умов організації освітнього процес у 2020/2021 навчальному році», висновками Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а також регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, рекомендацій директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Вишгородської міської ради, ситуаціями виявлення в учасників освітнього процесу захворювання гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Головне завдання керівника закладу освіти – збереження життя та здоров’я усіх учасників освітнього процесу, а також організація навчання з використанням усіх доступних для учасників та наявних у закладі освіти технологічних засобів. Обидва завдання виконуються.

У школі створено всі умови для максимального розвитку здібностей дитини, незалежно від соціально-економічного та суспільного статусу її сім’ї, статі, національності, віросповідання. Пріоритетним є розвиток індивідуальних здібностей учнів, формування життєвих компетентностей, усвідомленої громадянської позиції, готовності до життя, праці і соціальної творчості, участі в демократичному самоврядуванні та відповідальності за долю країни.

У 2020-2021 навчальному році проводилася активна робота учнівського самоврядування. Як я обіцяла, організовано учнівський музичний колектив ВСШ «Сузір’я» - «Стожари». Для його успішної роботи було закуплено необхідне музичне обладнання, барабанна установка, бас-гітара. Учні готують і вже представляють музичні номери: на Новий рік, до Міжнародного жіночого дня, на свято Останнього дзвоника.

Ініціативна група учнівського самоврядування нашої школи увійшла до Молодіжної ради Вишгородської ОТГ. Учениця 9Г Азгин Діла перемогла в конкурсі та обійняла посаду голови учнівського самоврядування Вишгородської ОТГ. Наші найкращі з учнівського самоврядування, активні учасники Вишогородської міської ради учнівського самоврядування UpTown: Азгин Діла (9Г) - голова, Стельмах Микола (10Б) - заступник, Сніжко Назар (10Б) - депутат, Возьянова Катя (10А) - депутат.

У 2020-2021 навчальному році поглиблена інформаційна політика школи. Про активну діяльність школи свідчать: офіційна сторінка в Інтернеті http://vshsuzirya.com.ua/ та facebook, а також діє офіційний YouTube-канал ВСШ «Сузір’я» https://www.youtube.com/channel/UCPepH6MO8oAet43x9533NPA?view_as=subscriber.

Школа працює над правовим унормуванням життєдіяльності, згідно з вимогами реформування освітньої системи України. Розроблені та затверджені Положення: про Педагогічну раду, про внутрішню систему забезпечення якості освіти, про Раду трудового колективу, про інтернатуру, про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти тощо.

У жовтні 2020 року були проведені загальні збори трудового колективу, де обрана Рада трудового колективу та її голова – Борисенко Ольга Володимирівна. А також оновлений та затверджений Колективний договір.

Принципи «педагогіки партнерства» втілювалися: в спільному з педагогами й батьківською громадськістю обговоренні систем дистанційного та змішаного навчання; у виробленні рекомендацій та порад для вчителів і батьків щодо реалізації Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України.

Реалізується стратегічний план розвитку школи з метою формування безпечного освітнього простору, що має такі важливі складові: безпека поводження дітей в Інтернеті,  пожежна безпека, якісне харчування.

У закладі освіти зміцнюється безпечний освітній простір, з метою захисту, убезпечення, запобігання наслідкам впливу на учня несприятливих чинників. Такі негативні явища серед учнівської̈ молоді, як насильство, булінг та кібербулінг, секстинг тощо, не можуть не турбувати громадськість, освітян та батьків. Тому просвітницькі заходи щодо безпеки поводження дітей в Інтернеті проводилися протягом трьох тижнів. Таке поглиблене вивчення питання пов’язано з навчанням у дистанційному форматі навесні й восени 2020 року, у січні 2021 року, що виявило ряд проблем.

Адміністрація, педагогічний колектив, батьківська громадськість закладу освіти долучилися до розроблення правил поведінки учнів на уроках онлайн.

З метою навчання учасників освітнього процесу використовувати інтернет безпечно і з користю, у ВСШ «Сузір`я» з 25 січня по 10 лютого 2021 року була проведена акція «Безпека в Інтернеті».

У 2020-2021 навчальному році продовжується усунення порушень, виявлених в ході перевірки ДСНС Вишгородського району, в частині пожежної безпеки. У листопаді 2020 року була проведена ідентифікація об’єкта господарської діяльності щодо визначення потенційної небезпеки. Дякуючи підтримці Соціально-гуманітарного управління Вишгородської ОТГ, у травні 2021 року встановлені сертифіковані протипожежні двері.

З січня 2021 року ВСШ «Сузір’я», як і решта шкіл Вишгородської ОТГ, працює за новою системою харчування. Нова команда кухарів, оновлене обладнання харчоблоку, встановлення додаткової морозильної камери (за підтримки Соціально-гуманітарного управління Вишгородської ОТГ), - усе сприяє покращенню якості харчування наших дітей.

Починаючи з вересня 2020 року впроваджується система оцінки безпеки HACCP. Відповідальними працівниками ведеться щоденний контроль за фактичним виконанням меню, якістю продуктів, що надходять до харчоблоку: умовами їх зберігання, термінами реалізації, дотриманням технологій приготування страв, температурного режиму у холодильниках та морозильній камері. Використовуються для миття і дезінфекції сертифіковані засоби. Системно проводиться якісна дератизація приміщень їдальні. Працівники харчоблоку раз на півроку проходять медогляд. Виконання всіх заходів по забезпеченню вимог гігієни та безпеки харчових продуктів постійно відслідковується з відповідними записами в  журналах (журнал здоров’я працівників харчоблоку, журнал готової продукції, журнал норм харчування, журнал бракеражу сирої продукції, журнал бракеражу готової продукції, журнал залишку та списання продуктів, книга складського обліку, журнал щоденного обліку дітей, які харчуються, тощо).

У жовтні 2020 року затверджена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт харчоблоку та їдальні ВСШ «Сузір’я», що планується зробити у 2021-2022 навчальному році.

У 2020-2021 навчальному році помітно покращилася господарська частина життя школи. Зокрема, був завершений ремонт вбиралень, в тому числі службової. Силами школи проводяться поточні ремонти класів. Планується поточний ремонт спортивних зал та актової зали.

Оновлюється навчально-методичне забезпечення нашої школи. Дякуючи підтримці Київського обласного департаменту освіти і науки України, були забезпечені сучасним мультимедійним обладнанням кабінети: математики, фізики, біології. Дякуючи підтримці Соціально-гуманітарного управління Вишгородської ОТГ, усі класи початкової школи закладу освіти забезпечені необхідним мультимедійним обладнанням.

З моменту мого приходу на посаду керівника закладу освіти я впроваджую принципову позицію незмінно слідувати чинному законодавству України в усіх сферах життєдіяльності нашої школи:

·         утвердження принципів академічної доброчесності;

·         прозора фінансова звітність, доступна для всіх учасників освітнього процесу (сайт PROZORRO);

·         недопущення булінгу в відносинах між усіма учасниками освітнього процесу;

·         збереження позитивного виховного змісту в усіх шкільних заходах, з орієнтацією на навчально-патріотичне виховання.