Історія ліцею

Дзвенить шкільний дзвоник, директор школи А. I. Черняхівський запрошує присутніх відвідати світлі просторі класи, де їх на першому уроці чекала зустріч з письменницею, доцентом Київського держуніверситету Раїсою Іванченко та актрисою Неонілою Крюковою.

У шкільних коридорах чути розмови, сміх. Діти діляться своїми враженнями від свята, розповідають про те, як пройшло літо.

Так, восени 1988 року, на одному з мальовничих пагорбів древнього Вишгорода постала білостінна красуня — загальноосвітня школа № 3, широкими вікнами своїми зачаровано задивлена у безмежний зелено-блакитний світ...

Школа пишається призерами й учасниками обласних і Всеукраїнського етапів учнівських олімпіад з базових дисциплін, призерами III етапу конкурсу-захисту робіт МАН України. Учні успішно виступали у міжнародних конкурсах, брали участь у спільному українсько-американському експерименті «Учителі та учні досліджують рослини в космосі».

Учні школи широко охоплені і позашкільною освітою. Вони охоче відвідують гуртки Вишгородського районного центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді “Дивосвіт”, муніципальний духовний оркестр “Водограй”, комунальний міський танцювальний колектив “Клерико”, вокальний ансамбль “Коралі”

Славиться школа своїми спортивними досягненнями. Серед випускників є майстри і кандидати в майстри спорту, члени збірних команд області та України. 70% учнів школи відвідують спортивні клуби і секції: ФК ”Чайка”, спортивні клуби східних єдиноборств, секції легкої атлетики, плавання, художньої гімнастики, вітрильного спорту. Учні школи неодноразово захищали Україну на міжнародних змаганнях з різних видів боротьби. Серед них є і призери-міжнародники. Школа бере участь у міжнародному проекті «Європейська мережа шкіл охорони здоров’я».

Велике значення надається природоохоронній роботі. Екологічний гурток «Гея» співпрацював з екологічними центрами Норвегії та США, штаб-квартира яких розташована в м. Осло, а команда восьмикласників школи (керівник Т.М. Диба) посіла третє місце у Всеукраїнській дитячій екологічній асамблеї, що відбулася в жовтні 1997р. в м. Івано-Франківську.


Генератором ідей у школі, організатором усіх починань був її директор Анатолій Іванович Черняхівський (1988-2009 рр.). 


У 2009-2016 р.р. школу очолювала Лозицька Світлана Миколаївна.

На той час у школі працювало 62 учителі: 6 з них мають звання «Вчитель-методист», 13 – «Старший учитель», 7 – нагороджені значком «Відмінник освіти України».

Серед них 12 переможців і один лауреат районного конкурсу «Учитель року», переможець і два призери конкурсу «Класний керівник року», лауреати обласного конкурсу. Викладач Г.В. Бітківська – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2001» у номінації «Зарубіжна література». Учитель математики Т.I. Дусь одержала грант Соросівського вчителя. Вчитель-методист вищої кваліфікаційної категорії Кухарчук С.В. - дипломант Всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2006" у номінації "Початкові класи". Школа підтримувала тісні зв’язки з лабораторією психодіагностики Інституту психології та Центром превентивного виховання АПН України, з Київським Національним педагогічним університетом ім. М. Драгоманова, є колективним членом Міжнародного освітнього фонду ім. Ярослава Мудрого й товариства «Україна-Куба».

Відповідно до наказу Київської обласної державної адміністрації, Головного управління освіти і науки від 22 червня 2011 року № 231 Вишгородській спеціалізованій школі “Сузір’я” надано статус експериментального загальноосвітнього навчального закладу регіонального рівня. І до сьогодні освітня технологія «Росток» успішно працює у школі.

У 2013 р. ВСШ «Сузір’я» та університет Уеслейн (професор Пол Шотсбергер, Південна Кароліна, США), заключили довгостроковий договір про співпрацю, в рамках  якого передбачено обмін досвідом у сфері вивчення та методики викладання англійської мови. Однією з важливих видів діяльності є участь учнів у міжнародній програмі обміну учнівських лідерів FLEX. Неодноразово учні ставали переможцями 1 і 2 етапів цієї програми.

Двоє вчителів початкової школи брали участь у конкурсі «Учитель року» (обласний етап). Так, Скибинська Л.В. стала переможцем, а Михайленко Т.О. – лауреатом.

15 жовтня 2014 року у Вишгородській спеціалізованій школі було відкрито меморіальну дошку випускнику школи 2009 року Єрмакову Євгену Сергійовичу, який загинув 15 серпня 2014 року біля міста Дебальцеве, намагаючись винести командира батальйону з поля бою.

На V Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2014» школу було нагороджено срібною медаллю та дипломом за презентацію досягнень у інноваційній модернізації національної освіти, а 11 учителів – дипломами.


З 2016 по 2018 рік кермо керівництва школою взяла у свої руки Тетяна Павлівна Волотовська. «Школа «Сузір’я» - це храм науки – це колиска знань – це життя початок – вогник сподівань, що запалить полум’я завзято».

За цей час відкрито профільне навчання у старшій школі, білінгвальні класи, запроваджено вивчення у середній школі другої іноземної мови, окрім німецької ще польська та іспанська.

Створювалися умови для розвитку різноманітних здібностей та талантів дітей. Результатами такої плідної праці були високі досягнення учнів на Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, всіляких змаганнях, конкурсах, турнірах.


Переможці ІІ (районного) етапу олімпіад – 36 учнів



Переможці ІІІ (обласного) етапу ВУО

Прізвище та ім’я учня
Клас
Предмет
ПІП учителя
Булах Євгенія
9-Б
Англійська мова
Гетьман О.А.
Мар’янчук Юлія
11-А
Німецька мова
Демедюк І.І.
Гордієнко Анжеліка
9-Б
Німецька мова
Бельська О.Г.
Громадюк Любомир
8-А

Українська мова та література

Хімія

Мельник О.А., Ткач О.М.

Ясинська Ф.Л.

Слизовська Аріна
11-А
Російська мова і література
Погрібна В.В.
Ясинська Анна
10-А
Англійська мова
Швець Н.В., Оксюта Ю.С.


Концепція розвитку школи передбачала побудову навчально-виховного процесу таким чином, щоб наш випускник став «не ходячою Вікіпедією», а багатогранною цілісною особистістю, здатною адаптуватися до швидкоплинного світу, вирішувати нестандартні життєві завдання, успішно соціалізуватися у сучасному життєвому просторі. 

У 2017 році інформація про школу «Сузір’я» та десятьох талановитих дітей нашої школи була опублікована у книзі «Майбутнє Київщини – талановиті діти» видавничого центру «Перлина».


2018-2019 н.р. заступник директора з навчально-виховної роботи Людмила Борисівна Федоряченко виконувала обов’язки директора школи.

У 2018 році педагогічний колектив школи було нагороджено Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук  України за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок кожного педагога у формування життєвих компетентностей учнівської молоді.


Переможці  ІІ (районного) етапу олімпіад, мовних конкурсів



Переможці ІІІ (обласного) етапу ВУО

  • Громадюк Любомир
  • Лаврук Владислав
  • Лещенко Ірина
  • Чопа Ярослава 
  • Родіонова Дар’я
  • Жостаутайтє Рамінта
  • Куколевська Стефанія
  • Лактіонова Анастасія
  • Дрьоміна Надія

Ці учні отримали 14 призових місць !!!!!

У 2019 році Письменна Вероніка Олександрівна стала переможцем ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН у відділенні українська мова та література, секція «Журналістика». Науковий керівник – Федоряченко Людмила Борисівна.

У 2019 році розпочато будівництво додаткового навчального корпусу для учнів 1-4 класів на 400 дітей. Фактично, це буде нова школа з власною кухнею, їдальнею та спортзалом.


Законом України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII Закон про освіту викладено у новій редакції ч. 2 ст. 26 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 р. № 651-XIV. Відтепер керівник державного, комунального закладу ЗСО призначається на посаду виключно за результатами конкурсного відбору.

Тому у серпні 2019 року було проведено конкурс на заміщення вакантної посади директора «Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» Вишгородської районної ради Київської області»

За результати оцінювання конкурсною комісією: - знань законодавства України; - ситуаційного завдання; - ознайомлення членів конкурсної комісії та присутніх із проектами розвитку школи «Сузір’я», відповідями на запитання членів комісії, 1 вересня 2019 року Олеся Богданівна Горгота була призначена на посаду директора «Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» та очолює її до сьогодні.

Так під своє керівництво Олеся Богданівна отримала:

  • Загальної площі землі - 4,2132 га;
  • Загальної площі всіх приміщень школи – 6 803 м²;
  • 57 класів, у яких навчалося 1 727 учнів;
  • 99 педагогічних професіоналів, мотивованих на результативну роботу.
         43 – вищої кваліфікаційної категорії,
         21– першої кваліфікаційної категорії,
         9  - другої кваліфікаційної категорії,
         26 – спеціалістів,
         8 учителів мають педагогічне звання «учитель-методист»,
         17 – «старший учитель»,
         1 учитель має звання кандидата педагогічних наук,
         2 учителі мають нагрудний знак «Відмінник освіти України»;

  • Харчоблок і їдальню, де плідно працюють 10 робітників;
  • 30 чоловік технічного персоналу.

Концепція розвитку школи

Методична проблема школи «Втілення  системи практичних рекомендацій для реалізації компетентнісного підходу в  розвитку творчої особистості учителя та учня».

Восени 2020 року був створений шкільний гурт «Стожари» (бас-гітара, електро-гітара, барабани, клавіши, бандура), який вже демонстрував свої музичні композиції на свята, зокрема - Новий рік, свято весни і «Останній дзвоник». Учасники гурта під керівництвом вишгородського композитора і музиканта Птушка С.М. показують свою майстерність і самобутність.


Фундаментом будь-якого освітнього закладу є педагогічний колектив:



У зв’язку з прийняттям Закону України «Про освіту» актуалізуються завдання становлення нової професійної компетентності кадрів освіти, формування педагога нового типу і стилю професійної діяльності.

У період 2019-2021 р.р. вчителі початкової школи активно брали участь у пілотному проекті «Сертифікація вчителів, підвищення професійних компетентностей». Успішно пройшли сертифікацію Тямолова Ірина Володимирівна та Походощук Тетяна Миколаївна.

«Агентами змін» стали експерти сертифікації вчителів в Київській області  Кухарчук Світлана Володимирівна та Тямолова Ірина Володимирівна.

Впродовж  2020-2021 н.р. на  базі Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я» були проведені обласні майстер-класи з німецької та англійської мов для слухачів обласних курсів підвищення кваліфікації при КНЗКОР КОІПОПК за участю вчителів німецької мови Хоменко Ю.С. та англійської мови Швець Н.В.

Також вчителі Швець Н.В., Мельник Ю.О.  та Ярмолюк О.К. були учасниками освітнього курсу для вчителів англійської мови Київської області "Навчання англійської мови в Новому Контексті 5-6 класи". Учасники даного курсу мають можливість розвиватися професійно на онлайн платформі учительської спільноти Британської Ради в Україні та впроваджувати ідеї та активності курсу у своїх класах. 

А гордістю та окрасою школи є і завжди будуть наші учні!


Наші випускники:

  • Федина Олексій – неодноразовий чемпіон Літніх параолімпійських ігор з плавання. Нагороджений трьома орденами «За заслуги»;
  • Крижанівський Ростислав – чемпіон Європи з плавання;
  • Авраменко Анастасія – чемпіон Європи з хортингу;
  • Кравчук Андрій - чемпіон Європи з кіокушинкай карате;
  • Колісніченко Олександра – отримала Першу премію у Міжнародному мистецькому фестивалі «Кришталева мрія» у номінації «Театральне мистецтво»;
  • Черкай Валентин та Волошин Денис – неодноразові переможці обласних та Всеукраїнських змагань з бальних танців;

Учні школи:

  • Виноградов Данило – переможець Всеукраїнського конкурсу-виставки з декоративно-ужиткового мистецтва «Знай та люби свій край (2020 р.);
  • Бурлій Ольга та Захарків Ірина – переможці Всеукраїнської Новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» (2020 р.);
  • Стельмах Микола та Табачук Сергій – багаторазові переможці чемпіонатів України та Міжнародних змагань з бальних танців.


Переможці ІІ (районного) етапу Всеукраїнських олімпіад,  мовних конкурсів (38 учнів)



Переможці ІІІ (обласного) етапу ВУО

  • Громадюк Любомир
  • Давидок Владислав
  • Делі Кирило
  • Чопа Ярослава 
  • Родіонова Дар’я
  • Жостаутайтє Рамінта
  • Лактіонова Анастасія

Ці учні отримали 11 призових місць !!!!!

У травні 2021 р. великим здобутком стала перемога учениці 9-Г класу - Ділі Азгин на виборах голови учнівського самоврядування Вишгородської ОТГ. Дівчина з командою учнів-однодумців підготували проект «Обери майбутнє», який переконав журі обрати саме нашу ученицю. Пишаємось також роботою Президента школи Миколи Стельмаха та віце-президента Катерини Возьянової і лідерів учнівського самоврядування, які беруть активну участь у сесіях міської ради, зустрічах шкільних лідерів і гідно представляють нашу школу.