Аудиторія юних інтернет-користувачів в Україні неухильно зростає, та відповідно збільшуються ризики для дітей потрапити у небезпеку. За результатами дослідження ЮНІСЕФ "Покоління UaNet" 17% дітей без сумніву поширюють в інтернеті особисту інформацію, а 60% підлітків зустрічалися з віртуальними знайомцями у реальному житті. Переважна більшість дітей активно спілкується в соціальних мережах, де вказує номер мобільного (46%), надає домашню адресу (36%) тощо. На "гарячій лінії" з питань запобігання насильству та захисту прав дітей Центру "Ла Страда-Україна" кількість звернень щодо безпеки дітей в інтернеті за останній рік збільшилась у 1,5 рази, що свідчить про зростання актуальності питання.
За словами Катерини Левченко, президента Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда-Україна": "Інтернет уже став частиною життя наших дітей, наш обов'язок зробити його безпечним - для цього ми розробили Кодекс провайдерів ІКТ щодо захисту дітей від жорстокого поводження у мережі". Не менш важливе сприяння усвідомленню цієї проблеми батьками та самими дітьми, відтак соціальна рекламна кампанія з безпечного інтернету - потрібна відповідь на сьогоденний виклик".
Всеукраїнську соціальну рекламну кампанію "Розкажи дітям про безпеку в інтернеті" розпочато телеком-оператором "Київстар" в рамках довгострокової програми "Безпека дітей в інтернеті" з метою привернути увагу широкої громадськості до проблеми та закликати розповісти дітям про онлайн-безпеку. Кампанія триватиме впродовж квітня і включатиме: розміщення іміджів на зовнішніх носіях та у транспорті, банерну кампанію в інтернеті та широке залучення аудиторії у соціальних мережах. Крім того, волонтери проведуть інформаційні зустрічі з вчителями та батьками в загальноосвітніх школах по всій країні.
Габріель Акімова, керівник Програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні наголошує: "Дуже важливо, захищаючи українських дітей від загроз експлуатації через інтернет, не обмежувати можливості їхнього доступу та обміну інформацією. Лише об'єднавши зусилля всіх членів суспільства: держави, міжнародних організацій, бізнесу, громадянського суспільства, сімей та, власне, самих дітей ми зможемо забезпечити право дітей на захист в умовах необмеженого доступу до сучасних технологій, засобів зв'язку та інформації".