Історія школи (стара версія)

До шкільного майдану з усіх куточків Вишгорода сходяться люди. Сонце по-святковому світить їм в обличчя, і на душі кожного радісно й хвилююче. Звідси, з шкільного подвір’я, перед поглядом відкриваться чудовий краєвид: стародавнє місто з його славним, історичним минулим, сивий Дніпро-Славутич, який вселяє в серце кожного надію на велике майбутнє...

І вони, ті, хто завтра вершитиме нашу історію, плекатиме рідну культуру, гідно несучи героїчні традиції свого народу, через кілька хвилин переступлять поріг нової споруди, щоб звідси взяти з собою в далеку дорогу могутній запас знань.

Урочисту частину свята відкривав тодішній голова міськвиконкому М. П. Главацький.

Нова школа, яка є третьою у нашому місті, — говорить він, — побудована за сучасним проектом, розробленим творчим колективом філіалу інституту. За архітектурою, внутрішнім оформленням ця школа — краща в районі. І я бажаю її колективу, щоб і він став кращим і за рівнем знань, і за спортивним та трудовим досягненнням.

Почесне право відкрити школу надали електрозварювальнику, кавалеру ордена Трудової слави третього ступеня, члену райкому партії В.В. Беркуну, майстру заводу залізобетонних виробів, депутату Верховної Ради УРСР М.В. Кравець, вчительці початкових класів В.С. Устименко, вчителю, учаснику Великої Вітчизняної війни Ю.С. Щербині, десятикласниці, відмінниці навчання Ларисі Шуляк та учню дев’ятого класу Ігорю Кузнєцову.

Учні дарують педагогам, гостям розкішні букети квітів і висловлюють щирі слова подяки. А найменші, змінюючи один одного, читають вірші:

Щасливий день, щасливий рік.
Не забувай його повік.
І перший дзвоник на урок,
І перший з двору в школу крок...

Дзвенить шкільний дзвоник, директор школи А. I. Черняхівський запрошує присутніх відвідати світлі і просторі класи, де їх на першому уроці чекала зустріч з письменницею, доцентом Київського держуніверситету Раїсою Іванченко та актрисою Неонілою Крюковою.


В шкільних коридорах чути розмови, сміх. Діти діляться своїми враженнями від свята, розповідають про те, як пройшло літо.

Так восени 1988 року на одному з мальовничих пагорбів древнього Вишгорода постала білостінна красуня — загальноосвітня школа №3, широкими вікнами своїми зачаровано задивлена у безмежний зелено-блакитний світ...

Школа пишається призерами й учасниками обласних і Всеукраїнського етапів учнівських олімпіад з базових дисциплін, призерами III етапу конкурсу-захисту робіт МАН України. Учні успішно виступали у міжнародних конкурсах, брали участь у спільному українсько-американському експерименті «Учителі та учні досліджують рослини в космосі».

Учні школи широко охоплені і позашкільною освітою. Вони охоче відвідують гуртки Вишгородського районного центру художньої творчості дітей, юнацтва та молоді “Дивосвіт”, муніципальний духовний оркестр “Водограй”, комунальний міський танцювальний колектив “Клерико”, вокальний ансамбль “Коралі”.

Славиться школа своїми спортивними досягненнями. Серед випускників є майстри і кандидати в майстри спорту, члени збірних команд області та України. 70% учнів школи відвідують спортивні клуби і секції: ФК “Діназ”, ”Чайка”, спортивні клуби східних єдиноборств, секції легкої атлетики, плавання, художньої гімнастики, вітрильного спорту. Учні школи неодноразово захищали Україну на міжнародних змаганнях з різних видів боротьби. Серед них є і призери-міжнародники. Школа бере участь у міжнародному проекті «Європейська мережа шкіл охорони здоров’я».

Велике значення надається природоохоронній роботі. Екологічний гурток «Гея» співпрацював з екологічними центрами Норвегії та США, штаб-квартира яких розташована в м. Осло, а команда восьмикласників школи (керівник Т. М. Диба) посіла третє місце у Всеукраїнській дитячій екологічній асамблеї, що відбулася в жовтні 1997 р. в м. Івано-Франківську.

Генератором ідей у школі, організатором усіх починань був її директор А. I. Черняхівський (1988-2009 рр.). З 2009 р. школу очолює Лозицька Світлана Миколаївна.

Сьогодні в школі працює 62 учителі: 6 з них мають звання «Вчитель-методист», 13 – «Старший вчитель», 7 – нагороджені значком «Відмінник освіти України».

Серед них 12 переможців і один лауреат районного конкурсу «Учитель року», переможець і два призери конкурсу «Класний керівник року», лауреати обласного конкурсу. Викладач Г. В. Бітківська – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2001» у номінації «Зарубіжна література». Учитель математики Т. I. Дусь одержала грант Соросівського вчителя. Вчитель-методист вищої кваліфікаційної категорії Кухарчук С.В. - дипломант Всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2006" у номінації "Початкові класи"". Школа підтримує тісні зв’язки з лабораторією психодіагностики Інституту психології та Центром превентивного виховання АПН України, з Київським Національним педагогічним університетом ім. М. Драгоманова, є колективним членом Міжнародного освітнього фонду ім. Ярослава Мудрого й товариства «Україна-Куба».

З 2010 р. Вишгородська спеціалізована школа “Сузір’я” бере участь у дослідно-експериментальній роботі щодо впровадження у навчально-виховний процес науково-педагогічного проекту “Росток”.

Далі буде...